Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zvyky a tradice

Povánoční vypouštění kapříků

Povánoční vypouštění kapříků
24. 12. 2013 Vaše příběhy
Vypuštení vánočního kapra do zamrzlého rybníka je prý nevhodné, protože ho ryba téměř nikdy nepřežije. Ale máte-li na zahradě menší jezírko, můžete to zkusit podle mého návodu.  …více»

Jaké zvyky dodržujeme na Štědrý den

Jaké zvyky dodržujeme na Štědrý den
24. 12. 2013 Zvyky a tradice
Štědrý den je v naší rodině symbolem pohody. Žádné honění a úklid na poslední chvíli. Bramborový salát i polévku udělám den předem, kapra obalím a večer jen usmažím, takže se mohu věnovat dětem celý  …více»

Bacha na vánoční tradice...

Bacha na vánoční tradice...
24. 12. 2013 Zvyky a tradice
Hned v úvodu problém. Nevíte náhodou, proč místo „dáti si pozor“ se praví „dávat si bacha“? Nesahá to až do doby císaře Františka Josefa a bachovského útlaku? No nic, s dnešním povídáním to má  …více»

Štědrovečerní večeře na Moravskoslezsku

Štědrovečerní večeře na Moravskoslezsku
24. 12. 2013 Škola vaření
Je vždycky zajímavé dozvědět se, jaké vánoční tradice dodržovali naši předkové. Na Moravskoslezsku například jedli polévku z konopí, zelí s máslem a syrovátkou nebo vánoční oplatek.  …více»

Aztécká tradice v našich domovech

Aztécká tradice v našich domovech
18. 12. 2013 Zahrádka
Vánoční hvězda se stala nepostrdatelným symbolem zimních svátků. Její symbolika je ale mnohem starší. Původně se jmenovala cuetlaxochitl a doprovázela Aztéky při krvavých obřadních rituálech...  …více»
 

Exkurze do světa vánočních ozdob. Poznejte, jak vznikají!

Exkurze do světa vánočních ozdob. Poznejte, jak vznikají!
16. 12. 2013 Zvyky a tradice
Vánoční stromek už neodmyslitelně patří k našim Vánocům. Pro správnou sváteční atmosféru nejkrásnějších svátků v roce by ale jen samotný stromek nestačil. Stejně jako vanilkové rohlíčky bez vanilky,  …více»

Čert a Mikuláš

Čert a Mikuláš
4. 12. 2013 Zvyky a tradice
Utíká to, utíká a v některých rodinách už se děti obávají příchodu čerta s Mikulášem. Jak jistě všichni víme, svátek svatého Mikuláše připadá podle kalendáře na 6. prosince. Protože se ale svátky  …více»

První adventní neděle

První adventní neděle
1. 12. 2013 Zvyky a tradice
Každý rok těsně před Vánocemi se pravidelně setkávám se svojí kamarádkou Helčou. Obě na chvíli utečeme od vánočního pečení, balení dárků a zdobení našich panelákových příbytků a sejdeme se u mě  …více»

Od první adventní neděle po Štědrý den

Od první adventní neděle po Štědrý den
28. 11. 2013 Zvyky a tradice
Advent byl dobou očekávání příchodu spasitele na svět. Slovo advent pochází z latinského slova „adventus“, což znamená příchod. V současnosti se jednotlivé adventní neděle označují jako železná  …více»

Moje novoroční rituály

Moje novoroční rituály
19. 01. 2013 Zvyky a tradice
Nepatřím k lidem, kteří si s příchodem každého nového roku dávají různá předsevzetí. U nás doma to nebylo zvykem a já sama jsem v dospělosti neshledala, že by mi tahle drobnůstka nějak mohla vylepšit  …více»
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !