Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Střelec - roční horoskop na rok 2023Střelec - roční horoskop na rok 2023 Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 10.12. 2023
Dnes má svátek Julie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Historie

« Předchozí   1   2   3  Následující » 

Rozsvícené tradice: Historie a význam adventních svíček

Rozsvícené tradice: Historie a význam adventních svíček
16. 10. 2023 Historie
S příchodem mrazů a blížícími se svátky většina rodin zdobí své domovy a připravuje se na oslavy Vánoc. Mezi blikajícími světýlky, voňavými věnci a vánočními betlémy nechybí ani adventní svíce, které  …více»

U nás dárky rozdává Ježíšek…

U nás dárky rozdává Ježíšek…
22. 12. 2022 Historie
A když mi k tomu Ježíšek nadělí nějaký dárek, budu z něj mít rozhodně radost. Ovšem ještě větší radost mám, když mohu dárky sama rozdávat. Ale zpět k Ježíškovi  …více»

Adventní výlet do Klatov

Adventní výlet do Klatov
8. 01. 2016 Historie
Prosincové víkendy bývají obvykle spojovány s přípravami na Vánoce. Je to trochu ironie: navzájem si přejeme klidné svátky, zatímco intenzivně tvoříme shon a chaos. A ještě větší ironií je, že si  …více»

SVATÝ AMBROŽ - 7. prosince

SVATÝ AMBROŽ - 7. prosince
6. 12. 2015 Svátky
Svátkem svatého Ambrože v lidové slovesnosti končí svátky svatých slavené mezi lidem. Vztahuje se k němu jediná, velmi podivná tradice, která již upadá v zapomnění.  …více»

Silvestr - budiž pestr!

Silvestr - budiž pestr!
31. 12. 2014 Historie
Dopisuji si s jednou seniorkou z Čech, která se jmenuje Silvestra a to proto, že se narodila 31. prosince a její syn, nyní 40-letý, se sice Silvestr nejmenuje, ale narodil se té milé paní rovněž  …více»
 

Vánoční přání – pohled do historie

Vánoční přání – pohled do historie
24. 12. 2014 Historie
První komerční přání bylo vyrobené v Londýně v roce 1843 – jednalo se o první hromadně vytvořenou vánoční pohlednici od výtvarníka Johna C. Horsleyho pro obchodníka Henryho Colea. Ten si ji objednal  …více»

Historie a současnost vánočního stromku

Historie a současnost vánočního stromku
21. 12. 2014 Historie
Když se řekne „Vánoce“, téměř každému se vybaví kromě jiného především slavnostní atmosféra štědrovečerního dne, cukroví nebo dárky. A co je spojeno právě s dárky? Přece nazdobený stromeček, pod který  …více»

Po stopách hvězdiček nad Betlémem

Po stopách hvězdiček nad Betlémem
24. 12. 2013 Historie
Betlémská hvězda, kometa s výrazným chvostem se objevuje v lidových betlémech, skvělých dílech malířů, mistrů tesařů i řezbářů. Krásu jasného světla nad městem Betlémem opěvovali nadaní básníci  …více»

Vánoční anděl - posel dobré vůle

Vánoční anděl - posel dobré vůle
1. 12. 2011 Historie
Anděl patří již tradičně k našim nejoblíbenějším vánočním figurkám. Nedoprovází nás jen o Vánocích, ale po celý rok. Ten vánoční se nám poprvé zjevuje v den svatého Mikuláše, kdy s čertem naděluje...  …více»

Tradiční vánoční ozdoby na stromeček

Tradiční vánoční ozdoby na stromeček
29. 11. 2011 Historie
V posledních letech čím dál více roste trend tradičního zdobení vánočního stromečku. To představuje i významný nárůst ruční výroby ozdob, kterou se v Česku zabývají především malí domácí výrobci...  …více»
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !