Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vánoční anděl - posel dobré vůle

1. 12. 2011 | Historie
Anděl patří již tradičně k našim nejoblíbenějším vánočním figurkám. Nedoprovází nás jen o Vánocích, ale po celý rok. Ten vánoční anděl se nám poprvé zjevuje v den svatého Mikuláše, kdy spolu s čertem a Mikulášem chodí rozdělovat dětem sladkosti a drobné dárečky.

Klasický anděl má dlouhé bílé roucho, zlaté vlasy, křídla a svatozář. Obvykle chodí bosky, protože toho více nalétá než nachodí. Vánoční andělíček je důležitým pohanským i křesťanským symbolem již odpradávna, i když se vlastně neví, kde se tu vzal. Označení pochází z řeckého angelos.

Vánoční anděl - posel dobré vůleAnděl představuje jisté spojení člověka s Bohem, v němž plní funkci prostředníka. Role andělů je celkem jasná: mají pomáhat, chránit, radit, vést člověka po té správné cestě a odhánět jej od pokušení. Ujímají se čerstvě zemřelých duší, aby jim pomohli s cestou do nebe. Anděl je posel dobré vůle a propaguje náboženství jako takové. Obecně je andělů celá řada. Ten vánoční má na starost hladký průběh vánoc, mír a klid v srdcích a duších každého z nás. Podle tradic vánoční andělé představují anděle z devátého kůru, kteří jsou posly a okřídlenými hudebníky.

Anděl jako dekorace


Anděl bývá o Vánocích pro svou ochranitelskou a láskyplnou symboliku velice oblíbenou dekorací, která se hojně objevuje mezi vánočními ozdobami nejen na vánočním stromečku. Postavička anděla nechybí ani v žádném z betlémů. Figurky andělů, ať už ze slámy, perníku, skla, porcelánu, z papíru nebo ze dřeva symbolizují vyhnání Adama a Evy z ráje. Andílka často naleznete i v okně jako filigrán, což také bývá velmi příjemná vánoční dekorace. Existují i zvyky, kdy se v období Vánoc tvůrčí lidé vzájemně obdarovávají andílky vyrobenými nejrůznějšími technikami, aby je v následujícím roce ochraňovali.


Zdroj: Kouzelné Vánoce.cz

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Krásné jsou vyfouknuté ze skla
Obrázek uživatelky
profil
sbírám andělíčky mám sošky i obrázky
Obrázek uživatelky
profil
též jich mám několik doma
Obrázek uživatelky
profil
andělíčky pro štěstí mám ráda...SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles