Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zvyky a tradice

Pokoj lidem dobré vůle

Pokoj lidem dobré vůle
9. 12. 2010 Zvyky a tradice
Lidové zvyky se vyvíjely postupně ve všech oblastech našeho státu. Dá se však říci, že v oblastech, kde převládala zemědělská činnost, se tyto tradice šířily poměrně rychleji a jaksi snáz než  …více»

Evropské Vánoce

Evropské Vánoce
2. 12. 2010 Zvyky a tradice
Jak slavíme Vánoce u nás v Čechách všichni víme, ale jak jsou na tom další evropské země? Liší se hodně jejich vánoční zvyky a rituály nebo se Vánoce v mnohém podobají? Přečtěte si nyní pár ukázek  …více»

Mikuláš a mikulášské kostýmy

Mikuláš a mikulášské kostýmy
30. 11. 2010 Zvyky a tradice
O Mikulášovi slyšely už snad všechny děti a každému se hned vybaví postava v dlouhém plášti s bílou bradou, který rozdává dárečky, proto je Mikuláš jedním z nejoblíbenějších světců jak dětí tak  …více»

Topení vánočního kapra

Topení vánočního kapra
23. 12. 2009 Zvyky a tradice
Regionální televize R1Lyra ruku v ruce se Společností pro přepravu ročních období vodní cestou i letos připravila tradiční štědrodenní akci u Zámeckého rybníka v Děčíně Topení vánočního kapra …více»

Vánoční rekordy - v Guinessově knize bodují i Češi!

Vánoční rekordy - v Guinessově knize bodují i Češi!
19. 12. 2009 Zvyky a tradice
Předvánoční čas se pomalu, ale jistě blíží. Už máte nakoupené dárečky, připravená těsta nebo provedený vánoční úklid? Pokud se před Vánoci nudíte, co takhle zapsat se třeba do Guinessovy knihy …více»
 

Vánoční ježdění

Vánoční ježdění
18. 12. 2009 Zvyky a tradice
TJ Tatran Ústí nad Labem pořádá v sobotu 19. 12, 2009 tradiční akci Vánoční ježdění, které se koná v jezdecké hale na Bukově od 16.00 hodin. Chceme se pochlubit našimi úspěchy v jezdeckém sportu  …více»

Vánoční tradice a zvyky

Vánoční tradice a zvyky
16. 12. 2009 Zvyky a tradice
Pomalu, ale jistě se k nám blíží předvánoční čas. Čas cukroví, dárečků a chvíle pohody strávené v kruhu nejbližších. Jak si opatřit třeba právě Štědrý den? Jaké tradice se u nás zachovaly do dnes? …více»

Tradice vánočních svátků

Tradice vánočních svátků
4. 12. 2009 Zvyky a tradice
Štědrý den býval a v některých domácnostech ještě stále je postním dnem doprovázeným řadou zvyků a obyčejů. Dětem se hlavně slibovalo, když vydrží do večera nejíst, že uvidí zlaté prasátko.  …více»

Vánoce s vůní dřeva v Betlémské kapli

Vánoce s vůní dřeva v Betlémské kapli
29. 11. 2009 Zvyky a tradice
Chcete-li letos zažít dokonalou atmosféru staročeských lidových Vánoc, vydejte se v době od 28. 11. 2009 do 3. 1. 2010 do podzemních prostor pražské Betlémské kaple. Uvidíte nejen krásné betlémy. …více»

Pohádkové Vánoce opět na Strahově

Pohádkové Vánoce opět na Strahově
22. 11. 2009 Zvyky a tradice
Ferda Mravenec, Švejk, Robinson Crusoe, Pat a Mat, Krteček, Křemílek a Vochomůrka.... snad žádný z oblíbených hrdinů českých loutkových a kreslených filmů 20. století nebude na této výstavě chybět! …více»
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !