Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zvyky a tradice

Průběh Vánoc

Průběh Vánoc
26. 12. 2008 Svátky
Podle našich zvyklostí jsou vánoční svátky prakticky třídenní - Štědrý den, první a druhý svátek vánoční. Podle starých tradic ovšem trvají od svátku Adama a Evy až po Tři krále, kteří jsou považováni …více»

Betlém a betlém

Betlém a betlém
25. 12. 2008 Svátky
Betlém (v hebrejštině bét lechem znamená Dům chleba) je lidový výraz pro vánoční jesličky, připomínající rodnou vesničku malého Ježíška. K jejich české tradici přispěli v 16. století hlavně jezuité.  …více»

Vánoční postavy - andělé

Vánoční postavy - andělé
24. 12. 2008 Svátky
Andílek patří k tradiční vánoční výzdobě - není snad nikdo, kdo by neměl alespoň jediného andílka jako ozdobu na vánočním stromečku. U mnoha lidí má figurka andělíčka své místo celoročně.  …více»

Štědrovečerní večeře a zvyky

Štědrovečerní večeře a zvyky
23. 12. 2008 Svátky
Slavnostní večeře začínala v okamžiku, kdy se na nebi objevila první hvězda. Stůl musel být vždy slavnostně upraven. Ubrus je doložen až ve 14. století a to v městských rodinách …více»

Současnost vánočního stromečku

Současnost vánočního stromečku
22. 12. 2008 Svátky
Dnešní doba je sice velmi benevolentní v užívání různých zvyků, ale vánoční stromky najdeme v obchodech, na úřadech, na veřejných prostranstvích i v každé domácnosti.  …více»
 

Zvyky a tradice Štědrého dne

Zvyky a tradice Štědrého dne
20. 12. 2008 Svátky
Olovo se roztaví na lžíci nad ohněm a opatrně, ale naráz se lije do nádoby se studenou vodou. Vznikne odlitek podivného tvaru, ze kterého se přítomní snaží zjistit nějakou sudbu do budoucnosti. …více»

Vánoční zvyky a tradice

Vánoční zvyky a tradice
18. 12. 2008 Svátky
Vánoční zvyky a tradice, které se dodržovaly v dřívějších dobách a často ještě dodržují, vycházely mnohdy až z pohanských rituálů. Například nohy stolu se obtáčely řetězem, aby se rodina... …více»

Rostlinné dekorace adventu a Vánoc

Rostlinné dekorace adventu a Vánoc
9. 12. 2008 Svátky
Jedinou naší původní rostlinnou dekorací bylo chvojí, opomeneme-li ovoce (pomeranče, jablka, ořechy). Zastrkávalo se za rámy obrazů, dveří a oken a stavělo do váz a džbánů. …více»

Cesmína – rostlina pradávné magie

Cesmína – rostlina pradávné magie
5. 12. 2008 Svátky
Cesmína si mezi našimi vánočními dekoracemi dobývá stále důležitější místo. Není to jen díky její neobyčejné kráse a vzhledu, ale také proto, že dnešní společnost zažívá návrat ke starým zvykům …více»

Adventní věnce

Adventní věnce
5. 12. 2008 Svátky
V dnešní době snad není u nás domácnost, kde bychom nenašli adventní věnec a mnohde ne jen jeden. Můžeme si jej jednoduše vyrobit nebo i koupit. Dnešní věnce mívají různé barvy i ozdoby... …více»
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !