Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zvyky a tradice

Maso v banánových listech nebo prasečí hlava. Ohlédnutí za vánocemi ve světě.

Maso v banánových listech nebo prasečí hlava. Ohlédnutí za vánocemi ve světě.
28. 12. 2015 Zvyky a tradice
České Vánoce mají své tradice. Celý den nejíst, aby se večer ukázalo zlaté prase, krájení jablka, házení bačkorou a samozřejmě smažený kapr s bramborovým salátem. V jiných zemích se dodržují jiné  …více»

Vyrob si sama: Jednoduché vánoční dekorace na poslední chvíli

Vyrob si sama: Jednoduché vánoční dekorace na poslední chvíli
18. 12. 2015 Zvyky a tradice
I když mají být Vánoce svátky pohody, klidu a míru, všechny víme, že předvánoční shon může být hodně vysilující. Mnoho lidí nestíhá dům před Vánoci pořádně nazdobit. Nabízím Vám jednoduchý návod, jak  …více»

Vánoční hvězda je ozdobou českého adventu

Vánoční hvězda je ozdobou českého adventu
7. 12. 2015 Zvyky a tradice
Vánoční hvězda už od listopadu připomíná v obchodech blížící se advent. Právě listopad nebo začátek prosince může být ideálním časem k jejímu nákupu. Obliba této krásné rostliny rok od roku stoupá  …více»

Vánoční svátky ve Španělsku

Vánoční svátky ve Španělsku
22. 12. 2014 Zvyky a tradice
Španělské vánoce se dosti liší od českých, jsou hlavně svátky náboženskými, je zde méně komerčního pojetí. Od počátku prosince se zahajuje světelná výzdoba na ulicích, probíhají vánoční trhy, všude  …více»

Vánoce ve světě

Vánoce ve světě
20. 12. 2014 Zvyky a tradice
Za pár dní tu budeme mít Vánoce. Jak se slaví v našich krajích, o tom není třeba se rozepisovat. Víte ale, jak probíhají oslavy v různých zemích světa? Pokud ne a něco málo se chcete dozvědět, snad  …více»
 

Tradice pečení vánočního cukroví

Tradice pečení vánočního cukroví
9. 12. 2014 Zvyky a tradice
Vánoce se blíží mílovými kroky a spolu s nimi nás čeká také řada různých zvyků s těmito svátky spojenými. Pomineme předvánoční úklid a nákupní šílenství, které už v našich domácnostech propuklo  …více»

Význam adventu + Sv. Mikuláš

Význam adventu + Sv. Mikuláš
6. 12. 2014 Zvyky a tradice
Advent neboli začátek liturgického roku v katolické církvi je doba přípravy na příchod Krista na Vánoce jenž se narodil před dvěma tisíci léty v Jeruzalémě. Tento čas byl znám jako „malý postní“,  …více»

Čert, Mikuláš a anděl - tradice sahají do dávné minulosti

Čert, Mikuláš a anděl  -  tradice sahají do dávné minulosti
4. 12. 2014 Zvyky a tradice
Čert, Mikuláš i anděl neodmyslitelně patří k české kultuře a lidové tradici. Už první adventní týden se připravujeme na oslavu Vánoc. Když se řekne Mikuláš, všichni si vybaví podvečer 5. prosince  …více»

Adventní věnce nejen na vánoční stůl a dveře

Adventní věnce nejen na vánoční stůl a dveře
1. 12. 2014 Zvyky a tradice
Adventní věnec, který symbolizuje očekávání příchodu Ježíše Krista, tvoří spolu se stromkem základní atribut vánoční dekorace. Domácnosti zdobí po celé adventní období, které začíná čtyři týdny před  …více»

Drobné novoroční přání

Drobné novoroční přání
6. 01. 2014 Zvyky a tradice
Tak je tu Nový rok. Nový s velkým N, protože je skutečně prvního ledna ráno, a to už roku 2014. Poprvé jsem byla poslední den roku sama. No, sama, jak se to vezme. S Benem, naším osmiletým věrným  …více»
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !