Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.04. 2019
Dnes má svátek Vojtěch
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zvyky a tradice

Vánoční osvětlení podpoří sváteční atmosféru

Vánoční osvětlení podpoří sváteční atmosféru
3. 12. 2011 Zvyky a tradice
Jistě budete souhlasit, že ta správná vánoční atmosféra se neobejde bez osvětleného vánočního stromečku. Světlo bylo vůbec symbolem Vánoc již odpradávna. Lidé např. v minulosti uctívali boha Slunce...  …více»

Vůně Vánoc

Vůně Vánoc
19. 11. 2011 Zvyky a tradice
Zavřete oči a představte si, že váš dům provoněly Vánoce. Co se vám vybaví jako první? Kterou vůni ucítíte? Vůně Vánoc představuje vůni domova, na kterou později s láskou vzpomínáme i v dospělosti...  …více»

Jak se slaví Vánoce ve světě - Norsko, Austrálie a Kanada

Jak se slaví Vánoce ve světě - Norsko, Austrálie a Kanada
21. 12. 2010 Zvyky a tradice
Vánoce se slaví po celém světě, ale zdaleka ne ve všech zemích. Týkají se samozřejmě pouze křesťanské civilizace – muslimové, hinduisté ani buddhisté je neslaví. V tradičně křesťanských státech je  …více»

Za dveřmi je nejkrásnější svátek roku - Vánoce

Za dveřmi je nejkrásnější svátek roku - Vánoce
16. 12. 2010 Zvyky a tradice
Lidé slavili už ve starověku návrat slunce, kdy se délka dne začne opět prodlužovat. K Vánocům neodmyslitelně patří rozzářené oči dětí, koledy, vůně cukroví a františku, dárečky, ozdobený stromeček...  …více»

Barborka pro naše Vánoce

Barborka pro naše Vánoce
11. 12. 2010 Zvyky a tradice
Barbora - je svátek svaté Barbory, ale také prosincový den adventního období, kdy hledáme třešeň nebo višeň, ze které bude naše letošní barborka - větvička do vázy, rozkvetlá do Štědrého dne. Bílé  …více»
 

Pokoj lidem dobré vůle

Pokoj lidem dobré vůle
9. 12. 2010 Zvyky a tradice
Lidové zvyky se vyvíjely postupně ve všech oblastech našeho státu. Dá se však říci, že v oblastech, kde převládala zemědělská činnost, se tyto tradice šířily poměrně rychleji a jaksi snáz než  …více»

Evropské Vánoce

Evropské Vánoce
2. 12. 2010 Zvyky a tradice
Jak slavíme Vánoce u nás v Čechách všichni víme, ale jak jsou na tom další evropské země? Liší se hodně jejich vánoční zvyky a rituály nebo se Vánoce v mnohém podobají? Přečtěte si nyní pár ukázek  …více»

Mikuláš a mikulášské kostýmy

Mikuláš a mikulášské kostýmy
30. 11. 2010 Zvyky a tradice
O Mikulášovi slyšely už snad všechny děti a každému se hned vybaví postava v dlouhém plášti s bílou bradou, který rozdává dárečky, proto je Mikuláš jedním z nejoblíbenějších světců jak dětí tak  …více»

Topení vánočního kapra

Topení vánočního kapra
23. 12. 2009 Zvyky a tradice
Regionální televize R1Lyra ruku v ruce se Společností pro přepravu ročních období vodní cestou i letos připravila tradiční štědrodenní akci u Zámeckého rybníka v Děčíně Topení vánočního kapra …více»

Vánoční rekordy - v Guinessově knize bodují i Češi!

Vánoční rekordy - v Guinessově knize bodují i Češi!
19. 12. 2009 Zvyky a tradice
Předvánoční čas se pomalu, ale jistě blíží. Už máte nakoupené dárečky, připravená těsta nebo provedený vánoční úklid? Pokud se před Vánoci nudíte, co takhle zapsat se třeba do Guinessovy knihy …více»
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !