Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.04. 2019
Dnes má svátek Vojtěch
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zvyky a tradice

Tradice pečení vánočního cukroví

Tradice pečení vánočního cukroví
9. 12. 2014 Zvyky a tradice
Vánoce se blíží mílovými kroky a spolu s nimi nás čeká také řada různých zvyků s těmito svátky spojenými. Pomineme předvánoční úklid a nákupní šílenství, které už v našich domácnostech propuklo  …více»

Význam adventu + Sv. Mikuláš

Význam adventu + Sv. Mikuláš
6. 12. 2014 Zvyky a tradice
Advent neboli začátek liturgického roku v katolické církvi je doba přípravy na příchod Krista na Vánoce jenž se narodil před dvěma tisíci léty v Jeruzalémě. Tento čas byl znám jako „malý postní“,  …více»

Čert, Mikuláš a anděl - tradice sahají do dávné minulosti

Čert, Mikuláš a anděl  -  tradice sahají do dávné minulosti
4. 12. 2014 Zvyky a tradice
Čert, Mikuláš i anděl neodmyslitelně patří k české kultuře a lidové tradici. Už první adventní týden se připravujeme na oslavu Vánoc. Když se řekne Mikuláš, všichni si vybaví podvečer 5. prosince  …více»

Adventní věnce nejen na vánoční stůl a dveře

Adventní věnce nejen na vánoční stůl a dveře
1. 12. 2014 Zvyky a tradice
Adventní věnec, který symbolizuje očekávání příchodu Ježíše Krista, tvoří spolu se stromkem základní atribut vánoční dekorace. Domácnosti zdobí po celé adventní období, které začíná čtyři týdny před  …více»

Drobné novoroční přání

Drobné novoroční přání
6. 01. 2014 Zvyky a tradice
Tak je tu Nový rok. Nový s velkým N, protože je skutečně prvního ledna ráno, a to už roku 2014. Poprvé jsem byla poslední den roku sama. No, sama, jak se to vezme. S Benem, naším osmiletým věrným  …více»
 

Povánoční vypouštění kapříků

Povánoční vypouštění kapříků
24. 12. 2013 Vaše příběhy
Vypuštení vánočního kapra do zamrzlého rybníka je prý nevhodné, protože ho ryba téměř nikdy nepřežije. Ale máte-li na zahradě menší jezírko, můžete to zkusit podle mého návodu.  …více»

Jaké zvyky dodržujeme na Štědrý den

Jaké zvyky dodržujeme na Štědrý den
24. 12. 2013 Zvyky a tradice
Štědrý den je v naší rodině symbolem pohody. Žádné honění a úklid na poslední chvíli. Bramborový salát i polévku udělám den předem, kapra obalím a večer jen usmažím, takže se mohu věnovat dětem celý  …více»

Bacha na vánoční tradice...

Bacha na vánoční tradice...
24. 12. 2013 Zvyky a tradice
Hned v úvodu problém. Nevíte náhodou, proč místo „dáti si pozor“ se praví „dávat si bacha“? Nesahá to až do doby císaře Františka Josefa a bachovského útlaku? No nic, s dnešním povídáním to má  …více»

Štědrovečerní večeře na Moravskoslezsku

Štědrovečerní večeře na Moravskoslezsku
24. 12. 2013 Škola vaření
Je vždycky zajímavé dozvědět se, jaké vánoční tradice dodržovali naši předkové. Na Moravskoslezsku například jedli polévku z konopí, zelí s máslem a syrovátkou nebo vánoční oplatek.  …více»

Aztécká tradice v našich domovech

Aztécká tradice v našich domovech
18. 12. 2013 Zahrádka
Vánoční hvězda se stala nepostrdatelným symbolem zimních svátků. Její symbolika je ale mnohem starší. Původně se jmenovala cuetlaxochitl a doprovázela Aztéky při krvavých obřadních rituálech...  …více»
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !