Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.04. 2019
Dnes má svátek Vojtěch
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zvyky a tradice

Vánoční ježdění

Vánoční ježdění
18. 12. 2009 Zvyky a tradice
TJ Tatran Ústí nad Labem pořádá v sobotu 19. 12, 2009 tradiční akci Vánoční ježdění, které se koná v jezdecké hale na Bukově od 16.00 hodin. Chceme se pochlubit našimi úspěchy v jezdeckém sportu  …více»

Vánoční tradice a zvyky

Vánoční tradice a zvyky
16. 12. 2009 Zvyky a tradice
Pomalu, ale jistě se k nám blíží předvánoční čas. Čas cukroví, dárečků a chvíle pohody strávené v kruhu nejbližších. Jak si opatřit třeba právě Štědrý den? Jaké tradice se u nás zachovaly do dnes? …více»

Tradice vánočních svátků

Tradice vánočních svátků
4. 12. 2009 Zvyky a tradice
Štědrý den býval a v některých domácnostech ještě stále je postním dnem doprovázeným řadou zvyků a obyčejů. Dětem se hlavně slibovalo, když vydrží do večera nejíst, že uvidí zlaté prasátko.  …více»

Vánoce s vůní dřeva v Betlémské kapli

Vánoce s vůní dřeva v Betlémské kapli
29. 11. 2009 Zvyky a tradice
Chcete-li letos zažít dokonalou atmosféru staročeských lidových Vánoc, vydejte se v době od 28. 11. 2009 do 3. 1. 2010 do podzemních prostor pražské Betlémské kaple. Uvidíte nejen krásné betlémy. …více»

Pohádkové Vánoce opět na Strahově

Pohádkové Vánoce opět na Strahově
22. 11. 2009 Zvyky a tradice
Ferda Mravenec, Švejk, Robinson Crusoe, Pat a Mat, Krteček, Křemílek a Vochomůrka.... snad žádný z oblíbených hrdinů českých loutkových a kreslených filmů 20. století nebude na této výstavě chybět! …více»
 

Průběh Vánoc

Průběh Vánoc
26. 12. 2008 Svátky
Podle našich zvyklostí jsou vánoční svátky prakticky třídenní - Štědrý den, první a druhý svátek vánoční. Podle starých tradic ovšem trvají od svátku Adama a Evy až po Tři krále, kteří jsou považováni …více»

Betlém a betlém

Betlém a betlém
25. 12. 2008 Svátky
Betlém (v hebrejštině bét lechem znamená Dům chleba) je lidový výraz pro vánoční jesličky, připomínající rodnou vesničku malého Ježíška. K jejich české tradici přispěli v 16. století hlavně jezuité.  …více»

Vánoční postavy - andělé

Vánoční postavy - andělé
24. 12. 2008 Svátky
Andílek patří k tradiční vánoční výzdobě - není snad nikdo, kdo by neměl alespoň jediného andílka jako ozdobu na vánočním stromečku. U mnoha lidí má figurka andělíčka své místo celoročně.  …více»

Štědrovečerní večeře a zvyky

Štědrovečerní večeře a zvyky
23. 12. 2008 Svátky
Slavnostní večeře začínala v okamžiku, kdy se na nebi objevila první hvězda. Stůl musel být vždy slavnostně upraven. Ubrus je doložen až ve 14. století a to v městských rodinách …více»

Současnost vánočního stromečku

Současnost vánočního stromečku
22. 12. 2008 Svátky
Dnešní doba je sice velmi benevolentní v užívání různých zvyků, ale vánoční stromky najdeme v obchodech, na úřadech, na veřejných prostranstvích i v každé domácnosti.  …více»
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !