Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.03. 2018
Dnes má svátek Světlana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Historie

« Předchozí   1   2   3  Následující » 

Adventní výlet do Klatov

Adventní výlet do Klatov
8. 01. 2016 Historie
Prosincové víkendy bývají obvykle spojovány s přípravami na Vánoce. Je to trochu ironie: navzájem si přejeme klidné svátky, zatímco intenzivně tvoříme shon a chaos. A ještě větší ironií je, že si  …více»

Silvestr - budiž pestr!

Silvestr - budiž pestr!
31. 12. 2014 Historie
Dopisuji si s jednou seniorkou z Čech, která se jmenuje Silvestra a to proto, že se narodila 31. prosince a její syn, nyní 40-letý, se sice Silvestr nejmenuje, ale narodil se té milé paní rovněž  …více»

Vánoční přání – pohled do historie

Vánoční přání – pohled do historie
24. 12. 2014 Historie
První komerční přání bylo vyrobené v Londýně v roce 1843 – jednalo se o první hromadně vytvořenou vánoční pohlednici od výtvarníka Johna C. Horsleyho pro obchodníka Henryho Colea. Ten si ji objednal  …více»

Historie a současnost vánočního stromku

Historie a současnost vánočního stromku
21. 12. 2014 Historie
Když se řekne „Vánoce“, téměř každému se vybaví kromě jiného především slavnostní atmosféra štědrovečerního dne, cukroví nebo dárky. A co je spojeno právě s dárky? Přece nazdobený stromeček, pod který  …více»

Po stopách hvězdiček nad Betlémem

Po stopách hvězdiček nad Betlémem
24. 12. 2013 Historie
Betlémská hvězda, kometa s výrazným chvostem se objevuje v lidových betlémech, skvělých dílech malířů, mistrů tesařů i řezbářů. Krásu jasného světla nad městem Betlémem opěvovali nadaní básníci  …více»
 

Vánoční anděl - posel dobré vůle

Vánoční anděl - posel dobré vůle
1. 12. 2011 Historie
Anděl patří již tradičně k našim nejoblíbenějším vánočním figurkám. Nedoprovází nás jen o Vánocích, ale po celý rok. Ten vánoční se nám poprvé zjevuje v den svatého Mikuláše, kdy s čertem naděluje...  …více»

Tradiční vánoční ozdoby na stromeček

Tradiční vánoční ozdoby na stromeček
29. 11. 2011 Historie
V posledních letech čím dál více roste trend tradičního zdobení vánočního stromečku. To představuje i významný nárůst ruční výroby ozdob, kterou se v Česku zabývají především malí domácí výrobci...  …více»

Z historie Vánoc…

Z historie Vánoc…
29. 11. 2009 Historie
V 19. století se lidé těšili na příchod Vánoc dlouhé dny a vůbec jim nevadilo, že peněz je málo a vánoční dárky, které nadělí Ježíšek, budou nejspíše velmi potřebné a skromné věci, které by se tak jak …více»

Vánoční postavy - Santa Claus

Vánoční postavy - Santa Claus
24. 12. 2008 Svátky
Postava Santa Clause vznikla pravděpodobně různými úpravami vzhledem k různorodosti národů na americkém kontinentě žijících. Tvrdí se, že jej sem přivezli holandští přistěhovalci, jež za “velkou louží …více»

Vánoční postavy - Ježíšek

Vánoční postavy - Ježíšek
23. 12. 2008 Svátky
U nás pod stromeček naděluje Ježíšek. Ježíšek byl především jen fikcí, a proto měl i neustále se “roztahující” Santa velkou šanci. Děti potřebují podobu, ztvárnění, zhmotnění toho, v co mají věřit.  …více»
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Kroj