Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.10. 2018
Dnes má svátek Teodor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vánoční anděl - posel dobré vůle

1. 12. 2011 | Historie
Anděl patří již tradičně k našim nejoblíbenějším vánočním figurkám. Nedoprovází nás jen o Vánocích, ale po celý rok. Ten vánoční anděl se nám poprvé zjevuje v den svatého Mikuláše, kdy spolu s čertem a Mikulášem chodí rozdělovat dětem sladkosti a drobné dárečky.

Klasický anděl má dlouhé bílé roucho, zlaté vlasy, křídla a svatozář. Obvykle chodí bosky, protože toho více nalétá než nachodí. Vánoční andělíček je důležitým pohanským i křesťanským symbolem již odpradávna, i když se vlastně neví, kde se tu vzal. Označení pochází z řeckého angelos.

Vánoční anděl - posel dobré vůleAnděl představuje jisté spojení člověka s Bohem, v němž plní funkci prostředníka. Role andělů je celkem jasná: mají pomáhat, chránit, radit, vést člověka po té správné cestě a odhánět jej od pokušení. Ujímají se čerstvě zemřelých duší, aby jim pomohli s cestou do nebe. Anděl je posel dobré vůle a propaguje náboženství jako takové. Obecně je andělů celá řada. Ten vánoční má na starost hladký průběh vánoc, mír a klid v srdcích a duších každého z nás. Podle tradic vánoční andělé představují anděle z devátého kůru, kteří jsou posly a okřídlenými hudebníky.

Anděl jako dekorace


Anděl bývá o Vánocích pro svou ochranitelskou a láskyplnou symboliku velice oblíbenou dekorací, která se hojně objevuje mezi vánočními ozdobami nejen na vánočním stromečku. Postavička anděla nechybí ani v žádném z betlémů. Figurky andělů, ať už ze slámy, perníku, skla, porcelánu, z papíru nebo ze dřeva symbolizují vyhnání Adama a Evy z ráje. Andílka často naleznete i v okně jako filigrán, což také bývá velmi příjemná vánoční dekorace. Existují i zvyky, kdy se v období Vánoc tvůrčí lidé vzájemně obdarovávají andílky vyrobenými nejrůznějšími technikami, aby je v následujícím roce ochraňovali.


Zdroj: Kouzelné Vánoce.cz

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Krásné jsou vyfouknuté ze skla
Obrázek uživatelky
profil
sbírám andělíčky mám sošky i obrázky
Obrázek uživatelky
profil
též jich mám několik doma
Obrázek uživatelky
profil
andělíčky pro štěstí mám ráda...SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles