Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vánoční trhy v Coburgu

4. 01. 2020 | Vaše příběhy

Coburg, česky též Koburk, je městský okres v bavorských Horních Frankách a sídlo zemského okresu Coburg. Město je administrativně členěno do dvanácti městských částí. My se nedávno dozvěděli, že se v něm nachází jeden z nejkrásnějších vánočních trhů v Horních Frankách. A protože jsme čerpali dovolenou a měli cestu do Německa, rozhodli jsme se na trh podívat.

Romantický vánoční trh město Coburg každým rokem otevírá v předstihu již v pátek před prvním adventem. Městem se rozlévá vánoční hudba a vzduch voní po horkém svařeném vínu, punči, pražených mandlích a karamelu. Zdobené stánky zvou k nákupům a ani my jsme neodolali. Koupili jsme dva vánoční svícny, jeden slavnostní do obývacího a druhý do dětského pokoje.

Uprostřed vánočního trhu - kolem pomníku knížete Alberta - stojí barevný hvězdný stan s jeho úžasnou hrou světla.


Trh je rájem pro gurmány. Můžete si zde pochutnat například na palačinkách s různými náplněmi, rohlících se šunkovou šťávou pod názvem Coburger, nebo třeba na klobáse Coburg, jedinečnými pochoutkami jen a pouze tohoto města. Voní zda již zmíněné svařené víno v různých příchutích: švestkové, višňové, čokoládové, jahodové a další a další druhy. Rozlévá se vaječný likér, punč a různé druhy nealkoholických nápojů.

 

Po kulinářském posílení se můžete vrhnout zpět do vánočního zmatku. Ve slavnostně osvětlených stáncích se kupují zimní čaje, vánoční ozdoby, výrobky z ovčí kůže, svíčky z včelího vosku a mnoho dalšího. Řemeslníci a návrháři z regionu vytvářejí ručně vánoční dárky, jako jsou dřevěné figurky, svíčky, proutěné výrobky, nebo třeba keramiku. Jsou zde i kovářské výrobky, a tak si můžete pro sebe i své blízké odvézt třeba ručně kovanou zdobenou podkovičku pro štěstí, nebo růže, které sice nevoní, ale vydrží věčnost.

Na své si přijdou i ti nejmenší. Po kulinářském zážitku, kdy ani oni nepohrdnou něčím na zoubek, se mohou svézt na barokním dětském kolotoči. Ten stojí tradičně před malebným měšťanským domem.

Každoročně 6. prosince odpoledne navštěvuje vánoční trh Santa Claus a obdarovává děti sladkostmi.

Zajímavý je také doprovodný kulturní program. Každý den adventu nejrůznější taneční, pěvecké i divadelní soubory či jednotlivci zpestřují náladu návštěvníků svým vystoupením. Děti se mohou těšit na hranou pohádku a na drobné soutěže, kterých se mohou zúčastnit.

 


Pegonela - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Vánoční trhy v Coburgu:

Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
Vánoční trhy v Coburgu
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil

Pěkný článek, krásné fotkySmajlík
Obrázek uživatelky
profil
já to psala Vánoci, ale než to schválili, je po nich. Ano, je tam krásně.
Obrázek uživatelky
profil
Je to krásné pozvánka.Škoda,že je to od nás moc daleko.
Fotografie jsou moc pěkné.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles