Nejvhodnějšími sklenicemi jsou takzvané flétny. Ze sektu v nich pomaleji vyprchají bublinky a perlení déle vydrží. S lahví před otevřením netřeste a nedělejte prudké pohyby. Odstraňte kovový košíček (říká se mu agrafa) a pevně chytněte korek, aby předčasně nevystřelil. Držte korek a otáčejte lahví, dokud se neozve známý zvuk. Při nalévání, doporučuje se pod úhlem 45 stupňů, je nejlepší sklenici naklonit, tím se vyhnete vypěnění sektu a bublinky v něm zůstanou o to déle.
Co pít na Silvestra?
Na Silvestra je výběr sektu velmi individuální. Záleží také na podávaných jídlech a občerstvení.
Na Silvestra bychom doporučili spíše sušší sekty a alkohol příliš nemíchal. Je dobré pít během večera vodu, abychom alkohol v těle naředili. Tím přispějeme k co nejmírnějším ranním následkům. Kdo po Silvestru potřebuje vstávat s čistou hlavou, může si o půlnoci připít nealkoholickým sektem. Proces odebrání alkoholu je šetrný a výsledná chuť velmi dobrá.
Jak se vyznat v rozdělení sektů?
Mnoho lidí neví, jaký zvolit sekt, co znamenají zkratková označení „Brut“, „Doux“, tak často sáhnou po klasice „Demi sec“. Pokud si hlídáte linii, měli byste volit sekty spíše sušší. Suché sekty se doporučují nejen pro ty, kteří si hlídají váhu, ale také jsou vhodné například pro každého, kdo nechce den po oslavě pocítit drtivý dopad předchozího večera.Zdroj, foto: Osobní Vinotéka.cz