Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.03. 2018
Dnes má svátek Světlana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vánoce a naše rodina

12. 12. 2010 | Vaše příběhy

Vánoce v naší rodině jsou velice úzce spjaty s lyžařským pobytem v malebném koutu západních Tater, a to v Roháčích, kam pravidelně jezdíme, já a táta, už deset let.

Každoročně 25. prosince brzy ráno vyrážíme na naši tak oblíbenou a očekávanou cestu. Zanecháváme doma rozhořčenou maminku, která se ještě nesmířila s tím, že její narozeniny, které má naneštěstí právě na druhý svátek vánoční, musí trávit bez nás, stejně jako Silvestra a Nový rok. My se ovšem nechceme okrást ani o hodinu pobytu na námi tak milovaném místě a nechceme ztratit ani minutu z možnosti zlepšit se v lyžování - proto zanecháváme doma vždy lamentující maminu.

Proto všechny naše vánoční svátky vypadají úplně jinak než v jiných rodinách. Vlastně slovo "Vánoce" pro nás neznamená sedět doma u televize, cpát se cukrovím a bramborovým salátem, ale právě naopak, pro nás to je čas sportu a stravy ve znamení polévek z pytlíku a konzerv. Z těchto důvodů si naše rodina dělá čím dál tím menší hlavu z předvánočního bláznění. Každým rokem v naší domácnosti ubývá vánočních zvyků a tradic. Proto už u nás nevoní cukroví. Kapra jsme nevraždili nikdy a už jsme se i připojili k ochráncům přírody a držitelům umělých stromků. Jediné, co se u nás ještě udržuje, je bramborový salát, který ovšem nakonec stejně končí v koši, a starodávný zvyk s hvězdičkou v krásném červeném jablíčku z vlastních zdrojů, přestože se nám už mnohokrát osvědčilo, že křížek nebo hvězdička či dokonce červ následující rok nijak neovlivní, neboť má každý své stinné i světlé stránky.

Někdo by se mohl divit a tvrdit, že to je hloupost takhle si kazit svátky klidu a pohody, stejně jako to tvrdila má o rok starší sestřenice, dokud s námi nevyrazila na naší tradiční " vánoční cestu", a teď si už nedokáže představit, tak jako já, vánoční prázdniny bez lyží a strastiplné cesty přes celou republiku. Občas zaváhám a nevím, jestli není lepší sedět doma v teple v rodinném kruhu uprostřed slavnostně uklizeného a nazdobeného bytu a koukat na pohádky, ale v okamžiku, kdy dorazím do oné horské vesničky a začnu rozeznávat známé vždy se usmívající tváře, všechny pochybnosti mě rázem opustí a já vím, že napřesrok to bude stejné.


Nikolettka - čtenářka 

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
přesně to jsem si myslela. Každého lyžování nebaví, ale určitě má maminka nějaké příbuzné nebo kamarádku s kým by si mohla užít také krásné Vánoce!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Kraslice