Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Strhující příběh ambicí a lásky - román Lady Clementine

30. 11. 2020 | Vánoční TIPY
Název: Lady Clementine
Autorka: Marie Benedict
Překlad: Petra Pechalová
Datum vydání: 11 / 2020
Nakladatelství: MOBA
Formát: 120 x 200 mm
Počet stran: 384
Vazba: pevná vazba
Cena: 319 Kč

„Pozoruhodný příběh pozoruhodné ženy.“ Susan Meissner

V jedinečném románu Lady Clementine se americká spisovatelka Marie Benedict zaměřila na jednu z osob mající největší vliv během první světové války i druhé světové války: Clementine Churchill.

„K tomuto románu jsem přistoupila podobně jako k mým dalším historickým románům: na obecné informace a specifické detaily světa mé postavy nazírám jako na strukturu mého příběhu – základy, nosníky, střecha. Ovšem mezi nosníky a v prostoru mezi základy a střechou budou vždycky mezery, jež můj výzkum nevyplnil. A právě v těchto mezerách se objevuje místo pro to, aby se do příběhu zapojila fikce…“ vysvětluje autorka v rozhovoru ke knize.

Lady Clementine„V případě Clementine šlo o sbírku dopisů mezi ní a Winstonem, jež pokrývaly období celého jejich vztahu a jež sesbírala jejich dcera Mary. Nejen že mi tyto dopisy poskytly jedinečný vhled do Clementininy mysli, ale také jsem díky nim mohla nahlédnout do pocitů, které ti dva mezi sebou sdíleli, do způsobu, jakým spolu mluvili, a do témat, jež probírali.“

Když v roce 1909 vystoupili novomanželé Churchillovi z vlaku, vynořila se z davu rozzuřená žena, která zaútočila na Winstona a srazila ho ve směru blížícího se vlaku. Těsně předtím, než klopýtl, chytla ho Clementine za sako. Nebylo to naposledy, co zachránila svého manžela…

Příběh ambiciózní ženy – Lady Clementine napsala Marie Benedict, do češtiny z originálu Lady Clementine přeložila Petra Pechalová.

Píše se září roku 1908 a Clementine Hozierová se vdává za mladého, geniálního politika s progresivními názory: Winstona Churchilla. Nejde však o tradiční spojení, neboť Clementine stojí svému muži po boku nejen v manželství, ale i v politice. Třebaže je stižena vlastními démony, stává se jeho rádcem i strážcem, nejednou mu dokonce zachrání život. Přesto tato ambiciózní žena touží po něčem víc, touží vystoupit z manželova stínu. Lady Clementine je strhující příběh ženy stojící za Winstonem Churchillem, příběh partnerky, kterou nevyděsily hrůzy války a která naopak v její temnotě nalezla vlastní cestu. A na ní nehodlá sklonit hlavu ani před očekáváním okolí, ani před nepřítelem.

Za každým úspěšným mužem stojí silná žena.
Výjimkou nebyl ani Winston Churchill.

O autorce knihy Lady ClementineMarie Benedict


Marie Benedict je úspěšnou americkou autorkou a právničkou. Absolvovala Boston College - obor historie a kunsthistorie. Zajímá se o příběhy těch nejdůležitějších, nejkomplexnějších a nejvíc fascinujících žen světových dějin. Je autorkou bestselleru New York Times The Only Woman in the Room o Hedy Lamarrové a dále románů Carnegie's Maid, příběhu komorné v domě významného podnikatele, a Einstein & Einstein, ve kterém se věnuje první ženě Alberta Einsteina. Nakladatelství MOBA v současné době připravuje knihu o královně detektivek The Mystery of Mrs. Christie (Tajemství paní Christie) na jaro 2021.


Ukázka z knihy Lady Clementine

Vždycky se cítím jiná. Bez ohledu na to, v jakých kruzích se právě nacházím, vždycky si připadám poněkud stranou. Dokonce i dnes. Obzvláště dnes. Tmou chladného rána se snaží prodrat slabé zářijové slunce. Bledé paprsky osvětlují prostornou ložnici, kterou mi přiřadila má mecenáška lady St. Helierová. Dopadají na bílé saténové šaty na manekýně, jež mi připomínají, že čekají jen na mě. Prsty přejedu po něžné výšivce na čtvercovém živůtku, po hladké benátské látce, jemnější, než jakou jsem na sobě kdy měla, a vtom se mě zmocní určitý pocit, intenzivnější, než obvyklý pocit samoty, jenž mě tak často trápí. Doslova dychtím po blízkosti. Začnu pátrat po šatech, které mi služebné po příjezdu na číslo popisné 52 v ulici Portland Place před dvěma týdny vybalily z kufru a uložily do zásuvek komody a do šatní skříně se zrcadlem. Nenajdu však nic než korzet a spodní prádlo, které si mám dnes obléct pod bílou róbu. Teprve v tu chvíli si uvědomím, že mi služebné musely veškeré svršky sbalit zpátky do kufru na následnou cestu. Už jen při samotné myšlence na cokoli, co bude následovat, mnou projede třas. Kolem pasu si pevně uvážu šedý hedvábný župan a  po špičkách sejdu z  velkého schodiště v  domě lady St. Helierové. Nejdříve si nejsem úplně jistá, co hledám, ale rozsvítí se mi v momentu, kdy v hale spatřím pracovat služebnou. Klečí před krbovou mříží. Mé kroky tu chuděru vylekají a dívka vyskočí na nohy.

„Dobré ráno, slečno Hozierová. Mohu vám s  něčím pomoct?“ zeptá se a otře si začouzené prsty o hadr visící jí ze zástěry. Zaváhám. Ohrozím tu dívku nějak, když ji požádám o pomoc? Dnes mi lady St. Helierová jakékoli porušení protokolu jistě promine. „Vlastně by se mi vaše pomoc hodila. Pokud vás to ovšem nebude příliš zatěžovat.“ Z mého hlasu přímo sálá omluvný tón.Tuto knihu Lady Clementine zakoupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství MOBA.

ZUZI
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Strhující příběh ambicí a lásky - román Lady Clementine:

Strhující příběh ambicí a lásky - román Lady Clementine
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !