Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 09.05. 2021
Dnes má svátek Ctibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Knižní tipy pro zdravou mysl i tělo

7. 12. 2020 | Vánoční TIPY
-Komerční sdělení-

GRADA


Hledáte inspiraci na tituly, které vám rozšíří obzory? Každá z pětice knih jde do hloubky jednoho tématu ovlivňující život žen.  
Vydejte se proudem života k plodům zralosti. Kniha Američanky Mary Pipherové skrze příběhy ukazuje cesty, jak se stát autentickou, empatickou a moudrou bytostí. Sedmdesátiletá autorka úročí své zkušenosti dcery, sestry, matky, babičky, pečovatelky, klinické psycholožky a kulturní antropoložky a píše pro ženy o ženách v bodě životních proměn. „Když se nám podaří zachovat soudnost, vtip a schopnost zacházet s emocemi, může to být nejradostnější období života. Pokud jsme se na cestu dobře připravily a máme ty správné mapy a průvodce, tahle cesta může mít velký přesah,“ říká její autorka.
Restorativní jógaZacvičte si sestavy pro úlevu od bolesti a rovnováhu těla a duše. Název tohoto druhu jógy vychází z anglického slova restore, které znamená obnovit, ozdravit nebo znovu nastolit rovnováhu. Narozdíl od často dynamických a fyzicky náročných poloh hatha jógy nebo aštánga jógy se pozice drží delší dobu a cíleně napomáhají odpočinku a uvolnění. Tato forma jógy je vhodná i při rekonvalescenci po zranění nebo nemoci, může pomoci překonat slabší deprese a úzkosti i vyrovnat se s traumatickými událostmi. Tato jóga je vhodná i v období menstruace a v těhotenství.


Vyměň chemii za jídlo

Julita Batorová si myslela, že její děti nedokáže nic úplně uzdravit a že se nikdy nezbaví alergií a častého užívání antibiotik. Ale ukázalo se, že stačí změnit stravu: jídlo může skutečně léčit! Autorka sháněla různé příručky z oblasti dietetiky, ekologické medicíny, alergologie. „Díky této četbě jsem se dozvěděla především to, co se jíst nemá. Co tedy já a moje rodina máme jíst,“ zamýšlela se na počátku svého příběhu Batorová. Ve dvaceti kapitolách autorka ukazuje, že zdravá strava není jen dražší ekologická strava. Popisuje jednotlivé ingredience, přidává alternativy a nechybí ani recepty. Rodiče zajisté ocení rozličné metody, jak do běžných pokrmů „vpašovat“ více zeleniny a luštěnin.

Zbavte se stresuValí se na vás stres v každém kroku? Nemusí jej způsobovat pouze velké dramatické události, ale nervy hlodají i každodenní obyčejné problémy. Tyto situace mají vliv jak na fyzickou, mentální, emoční rovinu i na chování. Právě metoda MBSR pomáhá zmírňovat tyto příznaky pomocí všímavosti. Díky tomu, že dokážeme plně prožívat přítomný okamžik, posilujete svou schopnost zaujímat vůči obtížím méně posuzující postoj, a tak zalévat semínka moudrosti ve svém nitru a otevírat své srdce vůči životu. Tato kniha nabízí důkladný ponor do osmitýdenního kurzu snižování stresu pomocí všímavosti.


Životní úklid

Ve Švédsku existuje způsob, jak se zbavit letitého nepořádku. Jedná se o překvapivě povzbuzující proces zbavení se nepotřebných věcí a lze jej uskutečnit v kterémkoli období života. V knížce Životní úklid švédská umělkyně Margareta Magnussonová se skandinávským humorem a moudrostí inspiruje čtenáře, aby podlehli kouzlu minimalismu. Její radikální i zábavná metoda může Vám pomoci se pustit do citlivých rozhovorů na téma „co se všemi těmi nashromážděnými věcmi“, díky ní se celý proces vyklízení může namísto zdrcující zkušenosti stát něčím povzbudivým.


Více titulů najdete na www.alferia.cz a můžete je zakoupit na e-shopu www.grada.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Knižní tipy pro zdravou mysl i tělo:

Knižní tipy pro zdravou mysl i tělo
Knižní tipy pro zdravou mysl i tělo
Knižní tipy pro zdravou mysl i tělo
Knižní tipy pro zdravou mysl i tělo
Knižní tipy pro zdravou mysl i tělo
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !