Léto - čas jahodLéto - čas jahod Čas malinČas malin Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 16.07. 2018
Dnes má svátek Luboš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Změny dodavatele energií se obávat nemusíte

4. 11. 2017 | Vánoční TIPY
Měnit dodavatele energií je možné již několik let. Svého obchodníka plynu však dosud nezměnilo 65 procent českých domácností, u elektřiny dokonce 70 procent. Nejde přitom o nijak složitý proces. Pokud dáte nové společnosti plnou moc, vše zařídí za vás. A vy můžete ušetřit nemalé finance. Přesto si připomeňme, na co si při převodu dát pozor.
Pro zákazníky tradičních dodavatelů elektřiny a plynu je vhodná doba pro změnu prakticky kdykoli.

Spočítejte si úsporu


Hlavním důvodem, proč se poohlížíme po novém dodavateli plynu či elektřiny, bývá především snaha ušetřit. Jakou úsporu konkrétně změnou získáte, si můžete jednoduše spočítat prostřednictvím tzv. kalkulaček úspor. Ty jsou zdarma dostupné na internetu. „Doporučuji využít srovnávače na internetových stránkách Energetického regulačního úřadu či na webovém portálu TZB-info.cz. Ty poskytují objektivní srovnání podle předem daných kritérií,“ radí Libor Holub z Bohemia Energy. Samozřejmě můžete oslovit i přímo konkrétního obchodníka, který vám připraví cenovou nabídku na míru. K posouzení finanční výhodnosti vždy budete potřebovat fakturu posledního vyúčtování, ze které zjistíte vaši spotřebu i tarif.

dodavatel energieFinance nejsou všechno


Při změně dodavatele bychom neměli sledovat jenom výši úspory. Podívejte se i na to, jaké obchodní podmínky společnost nabízí, zda je to solidní a stabilní firma a rovněž na dostupnost a kvalitu zákaznického servisu. „Rozhodně bychom neměli podlehnout nabídce různých jednorázových bonusů. Ty samy o sobě nejsou špatné, ale jedná se většinou o jednorázové pobídky. S novým dodavatelem si zpravidla vybíráme partnera na delší období, tudíž očekáváme i dlouhodobější úsporu,“ upozorňuje dále Libor Holub.

Překontrolujte si stávající smlouvu


Ještě než se pustíte do změny, podívejte se, jaký typ smlouvy máte uzavřený se stávajícím obchodníkem. V případě, že máte smlouvu na dobu neurčitou, lze ji vypovědět kdykoli a po uplynutí výpovědní lhůty můžete dodavatele změnit. Pokud je vaše stávající smlouva na dobu určitou, většina dodavatelů uplatňuje sankce za nedodržení podmínek. Proto si nejprve ověřte, jaké jsou podmínky ukončení u vaší stávající smlouvy a s případným převodem počkejte až do jejího vypršení. Pokud je váš nový dodavatel seriózní, vždy dodrží výpovědní lhůtu, aby zákazník, který k němu hodlá přejít, nebyl vystaven sankcím.

Přechod bez obav a starostí


Jestliže nechcete mít s převodem žádné starosti, stačí, když vybranému obchodníkovi při podpisu smlouvy dáte plnou moc a on vše vyřídí za vás. Nemusíte se obávat, že pokud budete chtít odebírat od někoho jiného, zůstanete nějakou dobu bez elektřiny či plynu, nebo budete muset měnit elektroměr či plynoměr.

-Komerční sdělení-

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík tak položím adminkám dotaz a uvidíme
Obrázek uživatelky
profil
07. 11. 2017 14:05 Sebrán "Stříbrňáky" za 2 bodů
07. 11. 2017 13:58 Sebrán "Zlato" za 30 bodů
07. 11. 2017 13:53 Sebrán "Zlato" za 30 bodů
07. 11. 2017 13:47 Sebrán "Zlato" za 30 bodů
07. 11. 2017 13:42 Sebrán "Zlato" za 30 bodů

jak komu, mně Smajlíkpo 4 min ani omylem
Obrázek uživatelky
profil
DiamantySmajlík
Obrázek uživatelky
profil
to ano. Ale většinou to byli stříbrňáky.. takže mě to tolik neštvalo...
Taky mě napadlo že by mohlo být vyměňování symbolů mezi uživateli... klidně bych s někým vyměnila štístka za bankovky...Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
únava je prevítSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles