Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zapomenutý dáreček

29. 12. 2010 | Vaše příběhy

Tahle historka se u nás na Vánoce vypráví, co se pamatuju. Jejím autorem je strejda Roman, který s námi už bohužel několik let slavit vánoční svátky nemůže. Ale i přesto si ji každý rok stále dokola vyprávíme a z plna hrdla se smějeme…

Strejdova maminka měla ve zvyku schovávat každému obdarovanému alespoň jeden dárek místo pod stromeček někam do bytu. Dříve je prý schovávala i venku, ale od té doby, co se musel strýčkův tatínek plahočit pro svou oblíbenou lahvinku červeného vína až do zasněžené kůlny, a tam se pro jistotu rozhodl zůstat až do rána a svůj dárek vypil až do dna, od té doby schovávala všechny dárky jenom do bytu, maximálně před vstupní dveře. Pod stromečkem vždycky nechávala obálku se strohou nápovědou. Například ze slov: Bílá, voda -  jste museli vyluštit, že dárek se schovává v koupelně obložené bílými dlaždičkami.

Hledání dárků byla tedy docela legrace. Někdy se sice Štědrý večer protáhl až dlouho do noci, protože ne vždy byl obdarovaný tak bystrý a paní domu zásadně další nápovědy nedávala, ale i tak se to všem líbilo. Toho roku byla schovávačka docela jednoduchá. Všichni už svůj dárek našli, i když hledání hlavy rodiny se neobešlo bez pořádného klení, protože kýžený dárek se skrýval na lustru, takže si tatínek musel přinést z komory štafle.

Strejda byl poslední, komu dárek ještě chyběl. Jeho nápověda zněla: jídlo, nahoře. Prošmejdil tedy všechno, co mělo něco společného s jídlem: spíž, sklep, kuchyň i půdu, na které se sušily křížaly, ale nikde nic. Když nahoře, tak nahoře, řekl si a zajel dlouhým smetákem až nahoru na kuchyňské skříňky. Abyste rozuměli, vrchní část skříněk byla tak vysoko a tak špatně dostupná, že se tam neutíral prach ani při velkém úklidu.

Strýc tam tedy zašťáral a světe div se, vypadl na něj malý zelený balíček. Strýc zajásal a vítězoslavně vpochodoval s balíčkem do obýváku. Ale jeho maminka se tvářila všechno, jen ne šťastně. Vypadala spíš, jako by právě zahlédla ducha. Když se jí ptali, co se děje, vykoktala: „To není ten dárek!“ Strýc nechápal, byla na něm přece jeho jmenovka a nápověda taky seděla. „No, to je totiž dárek z loňska,“ dodala na vysvětlenou. Teď zase pro změnu vypadal naštvaně strýc. Pravda, tenhle dáreček byl zelený a maminka letos balila do modrého. Ale vloni přece svůj dárek našel, nebo ne? Ticho trvalo ještě pár vteřin, a pak se strejdova maminka z plna hrdla rozesmála: „To jsem tě dostala, co? Cha cha cha! Netrvalo dlouho a smáli se všichni. Na tyhle Vánoce opravdu hned tak nikdo nezapomene!

 

Notburga

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Pěkný příběh,ještě že neshodil něco jiného.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Zlaťáky