Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vánoce na zámcích Děčín a Stránov

10. 12. 2010 | Vánoční slavnosti

Pokud si v zimním období chcete vychutnat zámeckou atmosféru, máte příležitost v době předvánoční a vánoční. Zámecké prostory se na mnoha místech otvírají a ožívají v přenádherné sváteční podobě.

Zámek Děčín

Pohádkové odpoledne na zámku mohou strávit děti 11.12. 2010. Od 15.00 hodin je v Modrém sále čeká pohádkové čtení spolu s princeznou a statečným cínovým vojáčkem. Vydají se do světa hraček a možná ožijí figurky, které vyrobí pro zámecký betlém.

 

Dne 12.12. 2010 proběhne na hlavním nádvoří Zámecký vánoční jarmark plný řemeslných výrobků, ozdobených vánočních perníčků, hudby a adventních živých obrazů. Modrý sál mohou v 18.00 hodin navštívit příznivci vánočních písní a mistrovských skladeb z období baroka, klasicismu a 20.století. Přijde zahrát Pavlína Králová – soprán & Guitar Art Trio. Na programu je D. Purcell, A. Vivaldi, F. Gragnani, W. A. Mozart, G. F. Handel, A. B. Mangoré, Villancico de Navidad.

 

Dne 18.12. 2010 se můžete těšit na další Pohádkové odpoledne na zámku, tentokrát plné mašinek. Dozvíte se, jaké to je, když se pan král zamiluje do vláčků. Mezi čtením pohádek o mašinkách se budou vyrábět svícny a po kolejích dovezou skauti Betlémské světlo, které bude rozsvíceno na glorietu v Růžové zahradě.

 

19. prosince 2010 vystoupí v zámecké kapli sv. Jiří na zámku Děčín oblíbené vokální těleso Collegium Verbascum. Na programu je duchovní hudba k adventu - G. P. da Palestrina, C. Monteverdi, J. Handl-Gallus, G. Dufay, G. Binchois, W. Byrd, T. Luis de Victoria, J. Arcadelt a další.

 

Zámek Stránov

12.12. 2010 si můžete přijít na Stránov poslechnout adventní koncert. Kostel sv. Václava rozehraje Ludus Musicus.

 

19. a 20. prosince 2010 můžete prožít na Stránově tradiční české Vánoce s babičkou Boženy Němcové. Na programu jsou klasické české koledy, zapomenuté české tradice, verše K.J.Erbena, posezení u štědrovečernío stolu s babičkou a jejími vnoučaty (v ceně je i malé pohoštění), malování betlému, vánoční minijarmark a lze navštívit vánoční dílnu. Prohlídky zámku budou možné 19.12. od 17.00-18.00 hodin a 20. prosince v devět a v deset hodin dopoledne.

 

Gabriela Straková

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Štístko