Čas malinČas malin Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 15.08. 2020
Dnes má svátek Hana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Svařák volá! Vyrazte s FlixBusem na kouzelné vánoční trhy

21. 11. 2019 | Vánoční TIPY
-Komerční sdělení-

Překrásný vánoční čas je již za dveřmi! Vynechte tento rok tradiční procházku Prahou a jeďte se podívat na vánoční stromek i do jiných evropských měst. Věřte, že jakmile okusíte první šálek svařeného vína, vánoční nálada vás již neopustí. Pečlivě jsme pro vás vybrali magickou sedmičku měst, jejichž kouzlo se v době adventu dokonce násobí. Už vyrážíte? Domovinou vánočních trhů je Německo, a tak se není čemu divit, že se do výběru dostalo hned čtyřikrát.

    1. Pohádkový Pasov


Na soutoku tří řek, nedaleko od českých hranic, se nachází kouzelné městečko Pasov, které je každoročně v období vánočních trhů provoněné svařeným vínem, perníkem a chutným jídlem.

vánoční trhy
Na působivé trhy konané uprostřed okouzlujícího historického jádra, před katedrálou svatého Štěpána, ve které se každou středu a sobotu v pravé poledne konají varhanní koncerty na největších varhanech na světě, jen tak nezapomenete.
Na vánoční trzích najdete asi sedmdesátku vybraných stánků, ve kterých kromě místních specialit můžete obdivovat prezentaci uměleckých řemesel.


Kde: Chrám svatého Štěpána, Pasov
Kdy: 27. listopadu – 23. prosince 2019
Jak z Prahy (ceny jsou za jednosměrnou cestu): Autobus (FlixBus – 4:05 h., již od 249 Kč), vlak nejsnadněji s přestupem v Linci (5:30 h., 1200 Kč), auto (2:50 h., cca 490 Kč za auto při spotřebě 7 litrů/100 km)

    2. Drážďany nejen pro všechny milovníky štoly


Stejně jako každý rok, i letos vás na náměstí Altmarkt čeká jeden z nejstarších trhů v Německu – trh Štrýclmarkt, který letos oslaví neuvěřitelných 585 let. To, že jste dorazili na správné místo, poznáte podle 14,61 m vysoké krušnohorské stupňovité pyramidy nebo vánočně laděného smrku dosahujícího téměř 25 metrů. Řadíte se mezi fanoušky tradiční štoly? Pak si rozhodně nesmíte nechat ujít Štolové slavnosti, které zde budou probíhat v sobotu 7. prosince, a to dokonce i za přítomnosti českého tlumočníka.

Kde: Altmarkt, Drážďany
Kdy: 27. listopadu – 24. prosince 2019
Jak z Prahy (ceny jsou za jednosměrnou cestu):  Autobus (FlixBus – necelé 2 hodiny, již od 249 Kč), vlak (2:30 h., 679 Kč), auto (1:30 h., cca 336 Kč za auto při spotřebě 7 litrů/100 km)

    3. Čertovský Salzburgvánoční trhy


Punč, tyrolský špek, pražené kaštany, Mozartovy koule, marcipán a divoké čertovské řádění v tradičním průvodu pekelníků Krampusů, to jsou trumfy, na které sází oblíbená rakouská metropole Salzburg v období adventu. Salcburský Christkindlmarkt na náměstí Domplatz a Residenzplatz, který je připomínán v historických pramenech již v 15. století, je situován pod pevností Hohensalzburg poblíž salcburské katedrály. Bohatý program jako například zpěvy chorálů a koncert dechových orchestrů „Turmblasen" se odehrává před katedrálou na náměstí Residenzplatz. Svůj půvab neskrývá také vánoční trh na nádvoří lemovaném hořícími pochodněmi na romantickém zámku Hellbrunn. Z centra Salzburgu se tam dostanete během dvaceti minut autobusem.

Kde: Náměstí Dormplatz, Resedenzplatz a zámek Hellbrunn, Salzburg
Kdy: 21. listopadu – 26. prosince 2019
Jak (ceny jsou za jednosměrnou cestu): Autobus (FlixBus – 6 h., již od 249 Kč), vlak s přestupem v Linci nebo Vídni (5:30 h., 496 Kč), auto (4:30 h., cca 850 Kč za auto při spotřebě 7 litrů/100 km)

    4. Oblíbený Norimberk


O zdejších trzích na náměstí Hauptmarkt se traduje, že patří mezi jedny z vůbec největších v celé Evropě. Do Norimberku tak každoročně zavítají více jak 3 miliony návštěvníků, kteří se následně nechávají unést na vlně adventu, zatímco se potulují mezi stánky s typickými černobílými střechami. Nekonečné množství biskupských chlebíčků, norimberských perníčků nebo slavné norimberské svařené víno – tady si každý přijde na své. Říkáte si, čím dalším vás zdejší trh může překvapit? Třeba tím, že se tu nachází i vánoční stánky partnerských měst jako jsou například Glasgow, Atlanta nebo San Carlos. Na trhu v Norimberku můžete s dětmi napsat dopis Ježíškovi a pak ho z místní pošty poslat. Ježíšek určitě ocení originalitu letošního dopisu a přinese dětem kopu dárků.

Kde: Náměstí Hauptmarkt, Norimberk
Kdy: 29. listopadu – 24. prosince 2019
Jak z Prahy (ceny jsou za jednosměrnou cestu): Autobus (FlixBus – 3:30 h., již od 379 Kč), vlak s přestupem ve Schwandorfu nebo Chebu (4:30 h., 1441 Kč), auto (2:30 h., cca 672 Kč za auto při spotřebě 7 litrů/100 km)

    5. Tradiční Vídeň


Nejstarší a nejslavnější vídeňské vánoční trhy s tradicí trvající 600 let plní krásné vánoční sny dětem i dospělým. Ve Vídni jsou vánoční trhy na každém rohu, každé náměstíčko má svých několik stánků, vánoční trh před vídeňskou radnicí patří však už více než dvacet let k nejatraktivnějším událostem vídeňské turistické sezony. Bez ohledu na to, zda si chcete užít živou atmosféru tradičního vánočního trhu, využít bohatého programu pro děti, zabruslit si v městském parku nebo si užít další kulturní zážitky, tradiční Vídeňské vánoční trhy nabízí pro každého něco a určitě stojí za návštěvu.

Kde: Náměstí Rathplatz, Náměstí Maria-Theresien-Platz, zámek Belveder a další, Vídeň
Kdy: 15. listopadu – 26. prosince 2019
Jak z Prahy (ceny jsou za jednosměrnou cestu): Autobus (FlixBus – 4 h., již od 319 Kč), vlak (4 h., 359 Kč), auto (3:30 h., cca 748 Kč za auto při spotřebě 7 litrů/100 km)

FlixBus - vyražte na vánoční trhyCestování zelenými autobusy


FlixBus v rámci Evropy nabízí nejrozsáhlejší meziměstskou síť čítající 350 000 denních spojů do 2000 destinací ve 28 zemích. Výhodou cestování autobusy FlixBus je, že máte po celou cestu k dispozici toaletu, extra místo na nohy, kvalitní Wi-Fi připojení i elektrické zásuvky. Na palubu autobusu si s sebou můžete bezplatně vzít jedno příruční zavazadlo a další kufr uložit do zavazadlového prostoru. Více informací na www.flixbus.cz.

    6. Historický Regensburg


Město Regensburg, proslulé svou více jak dvou tisíciletou historií, se během období adventu doslova zaplní jedinečnou a romantickou atmosférou, a to především na náměstí Neupfarrplatz. Zdobené stánky, kde se prodávající předhání v tom, kdo má lepší punč, střídají ty s řemeslnými dárky či variacemi vánoční štoly. Kromě hlavních trhů na Neupfarrplatzu se poslední roky stávají více oblíbené trhy na zámku Thurn-Taxisů. Vynechat samozřejmě nesmíte ani prohlídku samotného centra města, které spadá do seznamu památek UNESCO. Kromě historického středu města se zde nachází i nejstarší výrobna klobás na světě.

Kde: Náměstí Neupfarrplatz a zámek Thurn-Taxisů, Regensburg
Kdy: 29. listopadu – 23. prosince 2019
Jak z Prahy (ceny jsou za jednosměrnou cestu): Autobus (FlixBus – 3:30 h., již od 229 Kč), vlak (4 h., 626 Kč), auto (2:30 h., cca 587 Kč za auto při spotřebě 7 litrů/100 km)

    7. Neprodejná Budapešť


Budapešť je skutečnou dámou na Dunaji a oděné do vánočního roucha jí to náramně sluší. Vánoční trhy v Budapešti navíc nejsou pouze vánoční, ale také novoroční, a proto se konají až do konce roku, na rozdíl od většiny trhů konaných v jiných evropských městech. Nenajdete je pouze na jednom místě nebo náměstí. Jsou rozesety hned na několika místech v centru, byť v těsné blízkosti. Tím prvním je náměstíčko před bazilikou svatého Štěpána. Na vánočních trzích v tomto městě nečekejte žádný kýč, a to v jakémkoliv směru. Co se týče prodejců jako takových, jsou pečlivě vybíráni k tomuto účelu určenou komisí. To zajišťuje, že jsou zde prodávány pouze originální místní výrobky.

Kde: Náměstí Vörösmarty a náměstí svatého Štěpána, Budapešť
Kdy: 22. listopadu 2019 – 1. ledna 2020
Jak z Prahy (ceny jsou za jednosměrnou cestu): Autobus (FlixBus – 6 h., již od 449 Kč), vlak (6:30 h., 1639 Kč), auto (5 h., cca 1176 Kč za auto při spotřebě 7 litrů/100 km), letadlo (1 h., občas akce na letenky za cca 500 Kč) Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !