Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.04. 2019
Dnes má svátek Evženie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Památný Silvestr

31. 12. 2015 | Vaše příběhy
Je mi přes 50 let a dosud jsem nikdy neslavila Silvestr mimo rodinu. Myslete si o tom, co chcete. Dnes vám jen nabídnu situaci, kdy to mělo být jinak. Je to už několik let, byla jsem vdaná a domluvili jsme se se švagrovou, že letošního Silvestra strávíme společně. Docela jsem se těšila. Oni měli jedno dítko, my tři. Upekla jsem domácí chleba, nakoupila suroviny na chlebíčky a pomazánky. Vše bylo zkoordinováno a promyšleno. Na svátky u nás byla i teta, která tak nějak do rodiny patřila. Pomáhala nám, jak se dalo a navíc neprudila nějakými moudry, jak se má co dělat a nedělat, což starší lidé často rádi dělají.

Na Silvestra ráno mě probudil zvláštní zvuk. Tetu jsme nechávali spát v ložnici a sami spali v obýváku, kde byly zašupovací dveře. Zvuk, který mě probudil, zněl jako otevírání těch zašupovacích dveří. Pomyslela jsem si, že teta něco potřebuje, ale ouha, nebyla to teta. Zvuk způsobovalo kapání vody ze stropu.  Usoudili jsme, že, voda kape od sousedů.  Naneštěstí byli na horách. Prasklo jim potrubí na teplou vodu. Než se podařilo vodu v domě zastavit, uteklo dost času. V té době mi natekla voda do trouby, kde jsem měla upečený domácí chléb. V obýváku kapala voda ze stropu tak, že jsme museli přestěhovat nábytek, aby to kapalo mimo sedačku. V bytě bylo teplo, protože voda, která tekla, byla teplá. Okna byla zamlžená jako když se vaří kotel s prádlem. Přítelkyně nejstaršího syna měla kamarádku, jejíž rodiče vlastnili vysavač se zpětným chodem. Díky tomu se nám podařilo odsát vodu z koberce v obýváku a ten poté vystrčit na balkon.  (Byl tam do jara, protože pak přišly mrazy a zlikvidovat jsme ho mohli, až mrznout přestalo).

Památný silvestrTeta zareagovala podle svého. Popadla našeho nejmladšího a odcestovala do svého domova. Prý aby nepřekážela. Doma zjistila, že kapající voda jí na vlasech  udělala tvrdý příkrov.

Návštěvu jsme odvolali. Na Silvestra jsme seděli v obýváku rozmístěni tak, aby na nikoho z nás nekapala voda. Po Novém roce, když děti šly do školy, jsme měli rozepsané služby. Ten, kdo přišel první, musel zkontrolovat kastroly na skříních, vylít je a znovu nainstalovat. Vodu jsme vylévali i ze zářivky v kuchyni. Naštěstí se nedostala do skříní s oblečením. 12. ledna nám ještě do kýblu v obýváku nakapalo 5 litrů vody! Byl to běh na dlouhou trať. Pro pojišťovnu jsme potřebovali odhadce a teprve potom mohli volit nápravu. Potěšilo mě snad jen to, že moje křížková výšivka adventního kalendáře byla oceněna na víc peněz než pianino…

Už nikdy jsme Silvestr nijak neplánovali. Teď jen občas spíláme televizi, že nic pořádného nedává, ale dobře víme, že řešení je v nás a radujeme se, že máme klid a neničí nás žádné karamboly.                                 

AK - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Památný Silvestr:

Památný Silvestr
Památný Silvestr
Památný Silvestr
Památný Silvestr
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !