Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 24.03. 2018
Dnes má svátek Gabriel
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nejstarší štědrovečerní kapr

14. 12. 2010 | Vaše příběhy
Příběh, který vám chci vyprávět, se stal před mnoha lety. Jako ve většině rodin i my máme rádi Vánoce a vše, co se s nimi váže. Dodržujeme téměř všechny adventní i vánoční zvyky. Adventní věnec svítí od prvního adventu, domácí cukroví  a živý stromek jsou samozřejmostí. Mezi tradice patří i takzvaný plavací kapr.

Tak ho pojmenovala moje dcera, pro kterou kapr ve vaně byl vždy tou nejlepší aktrakcí, když byla malá. Zatímco já jsem patlala salát, Lucka chodila průběžně sledovat kapra do koupelny. Tajně mu tam nosila i kousky chleba a bylo marné jí vysvětlovat, že kapr ve vaně jíst nebude.

I když s plavacím kaprem jsou spojeny i nemalé útrapy v podobě věčně zacákané koupelny a problémy při koupání, tu radost jsem jí nemohla odepřít. Na Štědrý den dopoledne, kdy mělo dojít ke kapří zabíjačce, se odehrálo všechno jinak. Dcera trávila s kaprem téměř celé dopoledne a neustále se vyptávala, jak že to bude s tou rybou k večeři.

Přemýšlela jsem, jak to udělat, abych ji zaměstnala něčím jiným. Byla to hrozná fuška a téměř nemožná. Když mi už došly nápady, rezignovala jsem. Oblékla jsem se a s hrůzou v očích, že mi zavřou, běžela do blízkého supermarketu a koupila kousky z půlky kapra.

Vítězoslavně jsem se vrátila domů a ukazovala dceři, co že to budeme mít k večeři. Z jejího pohledu a výrazu ve tváři mi bylo jasné, že to bylo přesně to, čeho chtěla dosáhnout. Plavací kapr s námi tenkrát přežil ne jenom Štědrý den, ale i Hod boží a na Štěpána jsme ho slavnostně odnesli a pustli na svobodu. Nevím, jestli to v tom špinavém Labi přežil, ale pro mě bylo důležité, že dcera byla šťastná. Rozhodně ten rok to byl určitě nejdéle žijící štědrovečerní kapr.

Autor:polakovar
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
nicméně stejně skončil vždy na talíři.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Pomlázka