Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Mikulášské běsnění

7. 12. 2010 | Vaše příběhy

Jako malá jsem se vždy 5. prosince moc těšila, až přijde ten hodný Mikuláš a anděl s krásnými křídly. Na čerty už jsem se tolik netěšila. Vždycky jsme ustrašeně odříkali básničku, těšili se, až odejdou, abychom se mohli potěšit tím, co nám Mikuláš nadělil.

Sotva se setmělo, už  jsme vykukovali s bratrem z okna a pozorovali skupinky čertů, Mikulášů a andílků. Jo, to ještě chodila jedna skupina za druhou! Sama už sedmým rokem navlékám oblek chlupatého čertiska a chodím strašit zlobivé děti. Ale už se mi do toho moc nechce.

A důvod? Ne, není to leností. Mým důvodem je strach. Asi si řeknete, čeho se můžu bát? Bojím se snad ostatních čertů? Ne. Bojím se petard, co lidi po čertech hází. Každým rokem si říkám, že už nepůjdu, to mi za to přece nestojí. Celá naše banda je na tom podobně. Nakonec se vždy navzájem přemluvíme a 5. prosince vyrážíme do ulic.

Vždycky si říkám, že je to rok od roku horší a horší. Lidí, co nepřemýšlí nad tím, že když hodí po někom petardu, že mu mohou ublížit, přibývá. Kolik ještě nedávno bylo vidět skupinek a teď, když procházíme večerním městem, sotva potkáme pár skupin od konkurence. Asi se nemusíme přemlouvat jen my.

Letos po přemlouvání jsme se navzájem rozhodli, že znovu půjdeme. Tentokrát jsem na sebe nevzala oblek čerta, ale šla jsem za hodného anděla. Po našem městě jsme potkali jen dvě další skupiny. Lidem se moc převlékat nechce, když ví, že po nich ostatní budou házet petardy.  Někdy si říkám, jestli vůbec za pár let nějaký Mikuláš chodit bude. Co když se všem nebude chtít z tohoto důvodu vylézat? Kde potom budou rodiče shánět čerty na svá zlobivá dítka?


Autor: Maicelinka
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Šperky