Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jiné Vánoce

15. 12. 2010 | Vaše příběhy

Loňské Vánoce pro mne byly nové. Ptáte se v čem? Tak zkuste přečíst těchto pár řádek.

Mám dva dospělé syny. Od jejich tří let jsem je vychovávala sama. Vánoce pro mne byly obdobím shánění dárků, které si přáli, šťastných chvilek při pečení, kdy mi pomáhali při vykrajování a hlavně ochutnávání. Ujídali stále, že někdy málem nebylo co zdobit. Zdobení stromečku potajmu, příprava světýlek a mlsot, balení dárků po nocích.

Posledních pět let už to kluci tak neprožívali. Měli své přítelkyně a já doma stejně předvánočně pobíhala a chystala za zvuku koled. Vloni se to změnilo. Od léta synové žili každý ve svém. Já se na podzim účastnila srazu ze základní školy po 25 letech. Byl tam i ON. Spolužák, ve škole lump, já premiantka. Nyní rozvedený jako já, milý a prostě gentleman. Zajiskřilo to mezi námi a naše prosincové narozeniny jsme již prožili spolu jako pár. Předvánoční přípravy jsme zvládali společně. Dokonce jsme zvali i syny na Vánoce k nám do domečku.

Oni se však neozývali. Na Mikuláše už jsem byla nově zabydlená.  Já pekla, přítel večer ochutnával a plánovali jsme. Chodili jsme na procházky zimní přírodou, po práci sháněli dárky. Koupili jsme si krásné ozdoby na stromeček, sousedka - květinářka - nám vyrobila dekorace. Okna jsme společně osvítili barevnými žárovkami. Stejně tak i besídku na zahradě. Nastal Štědrý den. Dárečky byly od rána pod stromečkem a kluci se stále neozvali. Pouštěli jsme si koledy, v dušičkách bolest a smutek.

Ale měli jsme jeden druhého. Náladu jsme si zlepšili svařeným vínem a v kuchyni se motali jeden druhému při vaření. Přítel chystal kapra, byl výborný. Ve slunečném odpoledni jsme se prošli po lese a tiše pozorovali srnky na blízkém poli. Štědrý den i Štědrý večer se nám vydařil i přes stíny nad tím, že si na nás synové ani nevzpomněli. Letošní Vánoce budou opět jiné. Jsme měsíc manželé, Vánoce máme naplánovány a synové se opět neozývají. Ale máme psa Maxíka, a ten nám dělá samou radost. Jsme spolu šťastní a nedáme si to vzít. Děti to snad jednou pochopí, až na ně vlastní potomci zapomenou.

Přeji krásné a klidné Vánoce!

 
Autor:iva312
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
krásné, ale opravdu i smutné, přeji do dalšího života hodně štěstíčka.
Obrázek uživatelky
profil
SmajlíkPěkné, ale smutné. Buďte rádi, že máte jeden druhého a užívejte si v klidu a pohodě vánoční svátky. Přeji hodně štěstí.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Bankovky