Léto - čas jahodLéto - čas jahod Čas malinČas malin Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 21.07. 2018
Dnes má svátek Vítězslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak spolehlivě posílit imunitu? Dopřejte tělu čisté betaglukany

11. 10. 2017 | Vánoční TIPY
-Komerční sdělení-

Vyhnout se v sychravém počasí nachlazení a chřipkám je snem asi nás všech. Posilovat imunitu přitom nemusí být vždy tak složité, jak se na první pohled zdá. Mohou nám s tím pomoci některé látky, které dokážou zejména při dlouhodobém užívání obranné mechanismy těla významně podpořit.

Náš imunitní systém v chladnějším počasí potřebuje pracovat na plné obrátky. Podpořit jeho správnou funkci můžeme pravidelným pohybem, otužováním a v neposlední řadě i pomocí vhodného jídelníčku, který by měl být pestrý, lehký a plný čerstvého ovoce a zeleniny. Kromě vitaminů ale tělu můžeme pomoci i dalšími látkami. Patří mezi ně například betaglukany, jejichž úkolem je aktivovat tzv. makrofágy, tedy buňky tvořící první obrannou linii organismu.

Jak spolehlivě posílit imunitu? Dopřejte tělu čisté betaglukanyBetaglukany prokazatelně patří mezi nejúčinnější přírodní prostředky na podporu imunity, které máme k dispozici,“ uvádí prof. Dr. Václav Větvička, Ph.D. a dodává: „Oproti jiným imunomodulátorům – jako je například Echinacea – jsou mimořádně důkladně studovány a každý účinek je doložen desítkami a v některých případech i stovkami vědeckých studií.“

Podle odborníků by dospělý člověk měl betaglukanů běžně přijímat 100-200 mg denně, při onemocnění se denní dávka může zvýšit na 500 mg. Nejlepších účinků přitom dosáhneme, budeme-li tyto látky konzumovat v dostatečném množství po celý rok.


BetaglukanyDůležitou roli v příjmu betaglukanů hraje vyvážená strava. „Bohatým zdrojem betaglukanů jsou především houby, kvasinky a také obilniny, jako je ječmen nebo oves. V důsledku průmyslového zpracování potravin ale o betaglukany přicházíme. Jejich dostatečný příjem si ovšem můžeme zajistit kvalitními doplňky stravy,“ doporučuje profesor Větvička.

Při výběru potravinového doplňku bychom si měli všímat zejména toho, zda přípravek obsahuje optimální denní dávku betaglukanů. Velmi záleží také na správném zpracování a na chemické čistotě, která by měla být alespoň 70 %. Původ betaglukanů naopak není pro kvalitu přípravku určující. Jako Evropanům je nám však z genetického a historického hlediska nejbližší betaglukan z kvasinek, které se u nás po staletí využívaly při pečení chleba nebo při výrobě piva.


Betaglukany pro dětiVhodným doplňkem stravy pro pravidelný přísun betaglukanů může být například Betaglukan IMU, který obsahuje 200 mg čistého 70% betaglukanu v každé denní dávce. Kromě toho v něm nalezneme také inulin – rozpustnou vlákninu, jejímž úkolem je vytvářet ve střevě příznivé prostředí pro prospěšné probiotické bakterie.

Pro děti od tří let je určený přípravek Betaglukan JUNIOR, který obsahuje 100 mg čistých kvasničných betaglukanů v každé denní dávce. Kromě toho v něm nalezneme vitamin C, inulin, zinek a nukleotidy, které jsou součástí řady enzymů.

Pro nejmenší děti už od 1 roku je na trhu k dostání sirup Glukánek, doplněk stravy schválený Českou pediatrickou společností s příjemnou pomerančovou chutí. Sirup je díky původu betaglukanů z kvasnic zcela bez náznaků nepříjemné vůně či chuti hub.

Více informací se dozvíte na www.pripravky-apotex.cz
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
teď přiletělo zlato... ještě tu vydržím... Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
přiletěly další
Obrázek uživatelky
profil
já mám 11 pokladnic a našporované na zítra 2, protože se sem asi moc nedostanu a o vikendu asi taky né.
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík 6
Obrázek uživatelky
profil
6xSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles