Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak Ježíšek ztratil dopisy

13. 11. 2010 | Vaše příběhy
Jednoho dne, jen chvíli po tom, co se začalo stmívat, se Ježíšek rozhodl, že je nejvyšší čas za okny posbírat poslední dětská přání. Usedl na obláček a snášel se k zemi. Než byl u prvních oken domů, děti již dávno spaly ve svých postýlkách. Ježíšek radostně sbíral jeden list papíru za druhým, sem tam nahlédl, co si Anička, Pepík nebo Hanička nejvíc přejí.

Měl z posledních dopisů takovou radost, že zapomněl, že obláček takovou fůru neunese! A tak se v půli cesty do nebe mráček převrátil a všechny dopisy se vysypaly do hlubokého lesa pod ním. Ježíšek se nešťastně díval na padající papíry, ale nemohl udělat vůbec nic. Blížil se východ slunce s ním také vstávání dětí! „Ježíšku, co se stalo?“ zvolal hlavní skřítek z Ježíškovy továrny Koťula. „Ach Koťulo!! Všechny dopisy od dětí se vysypaly do Černého lesa.“ Ježíšek smutně odešel s představou, že letošní Vánoce budou pro spousty dětí zklamáním. Koťula svolal velkou poradu. „Skřítci a víly, jistě všichni víte, co za neštěstí se přihodilo, Musíme se vrátit do lesa, najít dopisy a do posledního je sesbírat!“ Nikdo nemeškal ani minutku. Jejich odhodlání zachránit Vánoce bylo tak velké, že za malou chvilku se s plným pytlem na obláčku nesli zpátky domů.

A než bys řekl švec, všechny dárky také vyrobili přesně na míru Aničce, Pepíkovi a Haničce, taky Honzíkovi, Jindrovi a Adélce. Ježíšek vstoupil do továrny a nevěřil vlastním očím! „Můj zlatý Koťulo! Zachránil si celé Vánoce!“ „Jen nemeškej čas a vydej se dárky rozdat,“ radil skromně Koťula. Hlavní odměnou jak pro něj ‚ tak i pro ostatní skřítky a víly, jsou zářící dětské oči plné radosti a veselí, když svůj očekávaný dárek najdou pod barevně ozdobeným stromečkem.

Elis98
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
dobře napsáno ......Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
moc krasny članekSmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
skvěle napsané SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
SmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkmo krásný článek
Obrázek uživatelky
profil
super článek.SmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Diamanty