Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Evropské Vánoce

2. 12. 2010 | Zvyky a tradice

Jak slavíme Vánoce u nás v Čechách všichni víme, ale jak jsou na tom další evropské země? Liší se hodně jejich vánoční zvyky a rituály nebo se Vánoce v mnohém podobají? Přečtěte si nyní pár ukázek z oslav vánočních tradic v Evropě.

 

Vánoce ve Francii se drží rodinného štědrého večera. 24. prosince děti připraví umyté a vyčištěné boty před domácí krb nebo na další místo v obývacím pokoji a pak čekají zda jim Pere Noel přinese do boty nějaké dárky.  O půlnoci se servíruje tradiční le reveillon připravený z ústřic, vína, klobásek, salátů, ovoce, sladkostí, pečené šunky. Sváteční stůl se ve Franci odlišuje podle regionů – někde si nejraději dávají pečeného krocana, ořechy, jinde upřednostní čerstvé ústřice.

 

Vánoce v Německu se rozhodně hodně podobají našim vánočním svátkům. Němci však dávají více prostoru výzdobě, adventním věncům a kalendářům. Na Štědrý den zde chodí Christkind – Ježíšek, který si osedlává vítr a rozváží dárky, rovněž se v některých částech země potuluje zrzavý Weihnachtsman - vánoční muž s nazdobeným vánočním stromkem a pytlem s dárečky. O Vánocích se v německých rodinách jí hlavně rybí pokrmy, konšelská mísa, ovocný salát s likérem, vánoční štola, marcipánové cukroví a jablečný štrúdl.

 

Vánoce v Itálii začínají osm dní před 25.12. a končí na Tři krále. Na Štědrý večer se scházejí přátelé, dárky dostávají děti až ráno v první vánoční svátek. Večeře se liší podle regionů a dát si můžete například krocana, rybu i těstoviny s mořskými plody.

 

Jídlo se na Štědrý večer začíná podávat ve Španělsku okolo 22. hodiny a jí se až dlouho do noci. Mezitím se zpívají písničky u postaveného betlému a prázdných jesliček, kam se až s úderem půlnoci vloží Ježíšek nejmenším členem rodiny. Dále se konzumuje vánoční pečivo a cukroví, nugát a máslové sušenky.

 

Na Vánoce v Lucembursku jí černý pudink s mačkanými bramborami a jablkovou omáčkou, crepes a polévku s uzeninou. Dárky děti dostávají od Mikuláše 6. prosince.

 

V Maďarsku se dávají dárky před večeří na Štědrý den a v Rakousku děti chodí pro dárky pod stromek po večeři, při které se jí hlavně ryby a drůbeží maso. V Polsku děti dávají pod stromek seno pro Ježíška s oslátkem. Dárečky se nadělují ještě před večeří na Štědrý den.


Mangovka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
....naseho mesta je kouzelna, ovsem i okoli nasi republiky zaujme zvlastni, zas jinou vyzdobou.......
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Šperky