Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.04. 2019
Dnes má svátek Vojtěch
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vánoce

Betlém a betlém

Betlém a betlém
25. 12. 2008 Svátky
Betlém (v hebrejštině bét lechem znamená Dům chleba) je lidový výraz pro vánoční jesličky, připomínající rodnou vesničku malého Ježíška. K jejich české tradici přispěli v 16. století hlavně jezuité.  …více»

Vánoční postavy - andělé

Vánoční postavy - andělé
24. 12. 2008 Svátky
Andílek patří k tradiční vánoční výzdobě - není snad nikdo, kdo by neměl alespoň jediného andílka jako ozdobu na vánočním stromečku. U mnoha lidí má figurka andělíčka své místo celoročně.  …více»

Vánoční postavy - Santa Claus

Vánoční postavy - Santa Claus
24. 12. 2008 Svátky
Postava Santa Clause vznikla pravděpodobně různými úpravami vzhledem k různorodosti národů na americkém kontinentě žijících. Tvrdí se, že jej sem přivezli holandští přistěhovalci, jež za “velkou louží …více»

Štědrovečerní večeře a zvyky

Štědrovečerní večeře a zvyky
23. 12. 2008 Svátky
Slavnostní večeře začínala v okamžiku, kdy se na nebi objevila první hvězda. Stůl musel být vždy slavnostně upraven. Ubrus je doložen až ve 14. století a to v městských rodinách …více»

Bramboříky – perské princezny

Bramboříky – perské princezny
23. 12. 2008 Zahrádka
Brambořík perský (cyclamen persicum) je další typickou vánoční rostlinou. V současné době ho najdeme na pultech obchodů v mnoha nejrůznějších barvách. Nejtypičtější zůstává bílá nebo růžová, …více»
 

Vánoční postavy - Ježíšek

Vánoční postavy - Ježíšek
23. 12. 2008 Svátky
U nás pod stromeček naděluje Ježíšek. Ježíšek byl především jen fikcí, a proto měl i neustále se “roztahující” Santa velkou šanci. Děti potřebují podobu, ztvárnění, zhmotnění toho, v co mají věřit.  …více»

Současnost vánočního stromečku

Současnost vánočního stromečku
22. 12. 2008 Svátky
Dnešní doba je sice velmi benevolentní v užívání různých zvyků, ale vánoční stromky najdeme v obchodech, na úřadech, na veřejných prostranstvích i v každé domácnosti.  …více»

Zvyky a tradice Štědrého dne

Zvyky a tradice Štědrého dne
20. 12. 2008 Svátky
Olovo se roztaví na lžíci nad ohněm a opatrně, ale naráz se lije do nádoby se studenou vodou. Vznikne odlitek podivného tvaru, ze kterého se přítomní snaží zjistit nějakou sudbu do budoucnosti. …více»

Jak to bylo s dárky

Jak to bylo s dárky
19. 12. 2008 Svátky
Dávání dárků pod stromeček má své kořeny ve vánočních koledách, z nichž se zachovala pouze ta na Tři krále a Štěpána. Dříve se na koledování pohlíželo úplně jinak, než dnes.  …více»

O historii vánočního stromečku

O historii vánočního stromečku
19. 12. 2008 Svátky
Historie zdobení stromů pochází ještě z dob pohanských magií a kouzel souvisejících s kultem Slunce, jeho matky Asratry (Ašeryú) a kultem zelených stromů. Slavily se "svaté noci" zasvěcené slunečnímu  …více»
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !